OKOLICA

Ośrodek Wczasowy położony jest 3 km od wsi Nowa Kaletka na Pojezierzu Olsztyńskim w kompleksie lasów sosnowych. Od Olsztyna dzieli go odległość ok. 30 km. i najłatwiej dojechać do Ośrodka drogą krajową nr 598 Olsztyn – Jedwabno. Największą atrakcją obiektu jest usytuowanie go w odległości ok. 50 metrów od linii brzegowej urokliwego jeziora Gim. Jezioro Gim o powierzchni 176 ha, 3,3km długości i 1,1 km szerokości, sosnowe lasy, brak zakładów przemysłowych stwarzają warunki do zdrowego i spokojnego wypoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Wzdłuż linii brzegowej jeziora położone są liczne ośrodki wypoczynkowe i prywatne domki rekreacyjne, ale dodatkową zaletą OW jest to, że położony jest on na końcu jeziora z dala od gwaru i zgiełku wypoczywających w Nowej Kaletce turystów. 

Ośrodek ma swoją zagospodarowaną i dobrze utrzymaną plażę z wydzielonymi basenami dla dzieci i dorosłych. Na plaży jest także zabezpieczone miejsce do palenia ogniska i wypożyczania sprzętu pływającego. Wokół ośrodka jest mnóstwo oznaczonych dróg i ścieżek leśnych, które można wykorzystać na spacery. 

W miejscowości Nowa Kaletka znajduje się ścieżka edukacyjno-ekologiczna. Przewodnikiem po ścieżce jest zawsze przedstawiciel Nadleśnictwa Nowe Ramuki, który w sposób fachowy i bardzo interesujący zapoznaje dzieci i młodzież z gatunkami fauny i flory zamieszkującymi środowisko Pojezierza Olsztyńskiego. Dodatkową atrakcją dla dzieci starszych mogą być całodniowe wyprawy wzdłuż linii brzegowej jeziora. Piękne położenie Ośrodka, naturalna niczym nie zniszczona przyroda, czysta woda i powietrze stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku.

IMG_0813